pasja, Porady, przepisy, Weber

Wszystko o grillach na pellet i o pellecie – trend na rok 2024

grill na pellet

Coraz popularniejsze na rynku stają się grille na pellet, jeśli nie obiły Ci się o uszy te nazwy – warto zagłębić temat, gdyż oferuje on naprawdę wiele ciekawych doznań kulinarnych.

W tym artykule szczegółowo omawiam, czym jest pellet, jakie są jego rodzaje i do czego się go używa. Sprawdzę także grille na pellet, ich zasadę działania i możliwości.

Zapraszam Cię na szczegółowe omówienie tematu pelletu i grilli zasilanych pelletem.

Co to jest pellet

Pellet – co to jest pelet?

Pellet jest to substancja wysokoenergetyczna w postaci granulatu z produktów biodegradowalnych, która podczas spalania wytwarza duże ilości ciepła. Powstaje w wyniku sprasowania trocin i wiór drzewnych pod wysokim ciśnieniem.

Upraszczając, są to granulki ekologiczne stosowane jako paliwo, głównie do pieców, chociaż ma też inne zastosowania. Na rynku znajdziemy wiele dostępnych rodzajów i opcji, głównie pakowane w paczki 15 kilogramowe.

Duże znaczenie ma to, iż pellet należy do odnawialnych źródeł energii. Zaliczany jest do biomasy. Według Unii Europejskiej biomasa to grupy produktów, odpadów, a także pozostałości przemysłu rolnego, leśnego i innych, które w łatwy sposób ulegają rozkładowi. Biomasa to również frakcje odpadów miejskich i przemysłowych.

Do czego wykorzystuje się pellet?

Znajdziemy dla niego wiele różnych zastosowań , ale dwa główne i najważniejsze jego zastosowania to:

Pellet jako paliwo

piec na pellet - pellet jako paliwo

Pellety są stosowane do ogrzewania domów i budynków. Piece pelletowe do ogrzewania są efektywne, ekologiczne i generują jednocześnie przyjemne ciepło.

To paliwo jest czyste i tanie, wytwarza niewiele popiołu w porównaniu do innych wyrobów drzewnych, łatwo go przechowywać i transportować. W Europie pellet pojawił się jako obiecująca alternatywa dla gazu i węgla. Z badań wynika, iż ogrzewanie domów i komercyjne wykorzystanie pelletu, stanowi 60,5% całkowitego zużycia w Europie.

W 2018 roku Unia Europejska przyjęła dyrektywę REDII dotyczącą energii odnawialnej. W efekcie dyrektywy, państwa UE, zwiększyły zaangażowanie w produkcję i stosowanie pelletu jako alternatywnego źródła energii do ogrzewania budynków. Właściciele domów mogą również skorzystać z różnych programów rządowych, wspierających inwestycje w ogrzewanie pelletem.

Pellet jako ściółka dla zwierząt

żwirek pellet drewniany dla zwierząt

Dzięki swoim niesamowitym zdolnościom do wchłaniania wilgoci, pellet jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, ponieważ jest o wiele bardziej wydajny od klasycznego żwirku. Doskonale pochłania przykre zapachy, a także pozostawia w powietrzu przyjemny i  delikatny drewniany zapach.

Znakomicie nadaje się jako wyściółka dla zwierząt hodowlanych, jak i domowych. Nadaje się do tego m.in dzięki swoim specyficznym właściwościom, taki jak wysoki poziom absorbcji wszelkiego rodzaju cieczy i płynów. Możemy nim zastąpić wszelkiego rodzaju tradycyjną ściółkę, czyli trociny, czy słomę. Jest on bezpieczny dla wszystkich zwierząt. Sprawdzi się w kuwetach, w klatce chomika, królika czy świnki morskiej, a nawet większej jaszczurki.

Inne zastosowanie pelletu

Pellet stosowany jest także do procesów oczyszczania wody, a także jako pasza do karmienia zwierząt.

Rodzaje pelletów

Pellet drzewny

pellet drzewny

Pellet drzewny to prawdziwy dar natury, zrodzony z harmonii trocin i wiórów drzewnych sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. To nie tylko efektywny, ekologiczny sposób na ogrzewanie, ale także wyjątkowe rozwiązanie dla Twojego portfela. W Pellet4Future dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Ci najlepsze oferty z każdego zakątka Polski. Nasz pellet drzewny to gwarancja wysokiej jakości, sprawdzonej wydajności i przystępnej ceny.

W porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii, taki jak olej opałowy czy gaz, pellet drzewny wyróżnia się nie tylko ekonomiczną atrakcyjnością, ale także dbałością o środowisko. Cena pelletu, widoczna przy każdej ofercie, to rzeczywisty koszt, pozbawiony ukrytych opłat.

Pellet ze słomy

pellet ze słomy - słoma

Pellet ze słomy to rodzaj biopaliwa stałego, które powstaje z przetworzonej słomy roślinnej, najczęściej pochodzącej z roślin zbóż, takich jak pszenica, jęczmień czy ryż. Proces produkcji pelletu słomianego obejmuje rozdrobnienie i sprasowanie słomy w celu uzyskania małych, zwartej formy, zbliżonej do tradycyjnych pelletów drzewnych.

Pellet z łuski słonecznikapellet z łuski słonecznika

Pellet z łuski słonecznika to forma biopaliwa stałego produkowana z łusek słonecznika, które są pozostałością z procesu produkcji oleju słonecznikowego.

Jest to kolejna alternatywa w dziedzinie biopaliw, która może być atrakcyjna dla tych, którzy poszukują ekologicznych źródeł energii i chcą wykorzystać pozostałości z produkcji żywności do celów grzewczych.

Czy każdy pelet nadaje się do grillowania i wędzenia?

Do grillowania i wędzenia możemy użyć każdego rodzaju pelletu, jednak nie każdy pellet nadaje się do grillowania i wędzenia.

Pellety do grillowania i wędzenia są specjalnie przygotowane do użycia w grillach pelletowych, wędzarniach czy skrzynkach do wędzenia. Są one zazwyczaj wykonane z drewna owocowego, drzewa liściastego lub mieszanki różnych gatunków drzew, co nadaje potrawom charakterystyczny smak. Są też dostępne w różnych smakach, takich jak jabłoń, czereśnia, orzech pecan itp.

Pellet do grillowania – oferta firm specjalizujących się w grillach

pellet Broil King

W ofercie firm takich jak Broil King czy Weber znajdziemy specjalistyczne pellety do grillowania i wędzenia przystosowane do użycia podczas tych procesów w ich grillach.

Pellety do grillowania i wędzenia są specjalnie przygotowanymi granulowanymi drewnianymi wkładami, które są używane w paleniskach na pellety, zwłaszcza w grillach pelletowych. Są one popularne ze względu na swoją łatwość użycia i zdolność do dodawania specyficznego smaku potrawie w trakcie grillowania lub wędzenia.

Oto kilka informacji na temat pelletów do grillowania i wędzenia:

 1. Skład: Pellety do grillowania są zazwyczaj wykonane z różnych gatunków drewna, takich jak dąb, jabłoń, wiśnia, orzech włoski czy jadłoszyn Różne gatunki drewna nadają potrawom różnorodne smaki i aromaty.
 2. Długość paliwa: Pellety mają standardową długość, zazwyczaj około 2,5 cm, co sprawia, że są łatwe w obsłudze i dostosowaniu do paleniska.
 3. Brak dodatków chemicznych: Wiele renomowanych producentów pelletów do grillowania stara się zachować naturalność swojego produktu, eliminując dodatki chemiczne, kleje czy substancje wiążące.
 4. Zastosowanie w grillach pelletowych: Pellety są przeznaczone głównie do użycia w specjalnych grillach pelletowych, które automatycznie dostarczają je do paleniska, utrzymując stałą temperaturę i kontrolując proces grillowania.
 5. Smak i aromat: Wybór pelletów wpływa na smak potrawy. Dąb może dodać subtelny dymny smak, jabłoń nadaje lekko słodki aromat, a mesquite nadaje potrawom intensywny, wyrazisty smak.
 6. Bezpieczeństwo i ekologia: Pellety do grillowania są zazwyczaj bezpieczne, o niskiej wilgotności, co sprawia, że są efektywne w spalaniu. Ponadto, drewno, z którego są wykonane, jest surowcem odnawialnym, co przyczynia się do ekologiczności.
 7. Dostępność: Pellety do grillowania są dostępne w sklepach z artykułami do grillowania, a także często w specjalistycznych sklepach internetowych.

Przy wyborze pelletów warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta grilla pelletowego, ponieważ niektóre modele mogą być zoptymalizowane pod kątem konkretnych rodzajów pelletów. Ponadto, eksperymentowanie z różnymi gatunkami drewna może prowadzić do odkrywania nowych i interesujących smaków potraw.

pellet Weber

Cena pelletów na rynku

Cena pelletów specjalistycznych waha się w granicach od 9 do 12 zł za kg.

Natomiast zwykły pellet drzewny znajdziemy już od 0,50 zł za kilogram, jednak te lepsze jakościowo będą trochę droższe.

Smokers – wyjątkowy typ grillasmokers grill i wędzarnia

Grill smokers, znany również jako  grill z wędzarnią, to rodzaj grilla, który umożliwia gotowanie potraw przy użyciu dymu, co nadaje im charakterystyczny smak wędzenia. Oto kilka kluczowych cech grilli smokers:

 1. Palenisko i Komora Wędzenia:
  • Palenisko: Grill smoker ma palenisko, gdzie generowana jest temperatura, wygląda jak typowy grill.
  • Komora Wędzenia: To miejsce, gdzie umieszczane są potrawy. Dym z paleniska przechodzi przez tę komorę, nadając potrawom charakterystyczny smak.
   • W nowoczesnych grillach na pellet, nie potrzeba oddzielnej komory wędzenia.
 2. Rodzaje Paliwa:
  • Drewno: W wielu grillach smokers stosuje się drewno jako główne paliwo. Różne rodzaje drewna, takie jak dąb, jabłoń czy wiśnia nadają potrawom różne smaki.
  • Węgiel drzewny: Niektóre modele grilli smokers pozwalają na używanie węgla drzewnego.
 3. Wędzenie na Zimno i na Gorąco:
  • Wędzenie na Zimno: Grill smokers umożliwia wędzenie potraw na zimno, co oznacza, że potrawy są poddawane dymowi bez jednoczesnego gotowania. Jest to popularne do wędzenia sera czy wędlin.
  • Wędzenie na Gorąco: Potrawy są gotowane i wędzone jednocześnie.
 4. Regulacja Temperatury:
  • Grill smoker zazwyczaj posiada system regulacji temperatury, który pozwala kontrolować intensywność ognia i ilość generowanego dymu.
 5. Konstrukcja z Izolacją Cieplną:
  • Niektóre modele mają dodatkową izolację cieplną, co pomaga w utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz komory wędzenia.
 6. Wielofunkcyjność:
  • Grill smoker może pełnić rolę grilla, wędzarni i czasami pieca. To sprawia, że jest wszechstronny w użyciu.
 7. Zastosowanie do Różnych Potraw:
  • Grill smoker jest idealny do wędzenia mięsa, ryb, warzyw, a nawet sera. Nadaje potrawom intensywny, dymny smak.
 8. Przestrzeń do Wędzenia:
  • Grill smoker często ma większą przestrzeń wędzenia niż tradycyjny grill, co pozwala przygotować większe ilości potraw jednocześnie.

Korzystanie z grilli smokers to nie tylko sposób na przyrządzanie wyjątkowych potraw, ale także przygoda kulinarne dla miłośników grillowania i wędzenia.

Połączenie grillowania i wędzenia – grille typu smokers keg i kamadosmokers grillowanie i wędzenie

Grill kamado

grill kamado

Grill kamado to ceramiczny lub metalowy grill w kształcie kuli lub jajka. Jego główne cechy to doskonała izolacja termiczna, zdolność do osiągania różnych temperatur, regulacja dopływu powietrza, trwałość i wszechstronność.

Nadaje się do grillowania, pieczenia, duszenia i wędzenia, a także charakteryzuje się efektywnym zużyciem paliwa. Estetyczny design i różnorodne akcesoria sprawiają, że jest popularnym wyborem wśród pasjonatów grillowania.

Grill typu „beczka”

grill keg

Grille „beczki” to rodzaj grilli, który jest często określany jako „keg-style grill”. Ten rodzaj grilla ma charakterystyczną beczkowatą lub cylindryczną konstrukcję, przypominającą kształt beczki (ang. „keg”). Grill Keg jest zazwyczaj wykonany z metalu i może mieć różne rozmiary. Jest dość podobny do grilla kamado, różni się od niego tylko nieznacznie.

Wielu producentów oferuje grille Keg jako alternatywę dla tradycyjnych grilli. Charakteryzują się one często izolacją termiczną, co umożliwia kontrolę temperatury i dłuższe utrzymanie ciepła. Grille Keg są również znane ze swojej wszechstronności, umożliwiając grillowanie, wędzenie, pieczenie czy duszenie potraw.

Warto zauważyć, że nazwa „Keg” odnosi się do kształtu, a różni producenci mogą stosować różne technologie i funkcje w swoich modelach grilli Keg.

Smokers i grille na pellet – najlepsze do low and slowsmokers low and slow

Co to jest low and slow?

Low and slow to termin często używany w kontekście grillowania, zwłaszcza przygotowywania mięsa, takiego jak barbecue. Oto co oznacza:

 1. Low (Niskie): Odnosi się do niskiej temperatury gotowania, zazwyczaj w zakresie 225-275 stopni Fahrenheit (107-135 stopni Celsius). Utrzymywanie niskiej temperatury pozwala potrawom gotować się powoli, co sprzyja rozwinięciu intensywnego smaku i aromatu.
 2. Slow (Wolne): Odnosi się do długiego czasu gotowania. Gotowanie potraw przez dłuższy okres czasu przy niskiej temperaturze umożliwia rozpadanie się włókien mięsa, co sprawia, że staje się ono bardziej miękkie, soczyste i łatwo oddziela się od kości.

Metoda low and slow jest szczególnie popularna w przypadku przyrządzania barbecue, gdzie mięso, takie jak karkówka, żeberka czy bark, jest poddawane długotrwałemu procesowi gotowania na niskiej temperaturze. To pozwala uzyskać charakterystyczny, palący się smak, a także osiągnąć idealną konsystencję mięsa.broil king pellet low and slow

Korzyści z low and slow:

 • Miękkość Mięsa: Długie gotowanie na niskiej temperaturze powoduje, że włókna mięsa rozbijają się, co daje bardziej miękką i delikatną konsystencję.
 • Intensywny Smak: Wolne gotowanie pozwala aromatom i przyprawom wnikać głęboko w mięso, nadając mu bogatszy smak.
 • Dobre Wyniki dla Trudniejszych Części Mięsa: Low and slow jest szczególnie skuteczne dla trudniejszych części mięsa, które wymagają dłuższego czasu na przygotowanie.

Ta metoda wymaga cierpliwości, ale efekty są często nagradzane bogatszym smakiem i wyjątkową konsystencją potraw.

Dlaczego grille na pellet są najlepsze do low and slow?

Dlaczego grille na pellet są najlepsze do low and slow

Grille na pellet są często uznawane za doskonałe narzędzia do metody low and slow, a oto kilka powodów, dla których są uważane za najlepsze w tej dziedzinie:

 1. Precyzyjna Kontrola Temperatury: Grille na pellet wyposażone są w elektroniczny regulator temperatury, który umożliwia precyzyjne kontrolowanie temperatury w komorze do gotowania. To kluczowe, zwłaszcza w przypadku metody low and slow, gdzie nawet niewielkie zmiany temperatury mogą mieć wpływ na efekty końcowe potrawy.
 2. Automatyczne Zasilanie Pelletami: Grille na pellet korzystają z automatycznego systemu dostarczania pelletów do paleniska. To oznacza, że nie musisz regularnie dodawać pelletów, co jest szczególnie ważne podczas długotrwałego gotowania. System automatyczny utrzymuje stałą temperaturę i ilość palących się pelletów.
 3. Wszechstronność Smakowa: Pellety dostępne są w różnych rodzajach drewna, takich jak dąb, hickory, jabłoń, czy wiśnia. Każdy rodzaj pelletu nadaje potrawie inny smak. Grille na pellet pozwalają łatwo eksperymentować z różnymi rodzajami pelletów, co daje możliwość uzyskania różnorodnych smaków potraw.
 4. Komfort Użytkowania: Grille na pellet są stosunkowo łatwe w obsłudze. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę, a resztą zajmie się elektroniczny system. Nie trzeba martwić się o utrzymanie ognia czy regularne mieszanie pelletów.
 5. Długi Czas Palenia: W porównaniu z niektórymi innymi rodzajami grilla, grille na pellet często mają dłuższy czas palenia. To oznacza, że są bardziej przyjazne dla techniki low and slow, gdzie wymagane jest długie gotowanie na niskiej temperaturze.
 6. Efekt Dymienia: Pellety do grilla często wytwarzają delikatny dym, co dodaje potrawom subtelny smak dymu. To ważne zwłaszcza w przypadku techniki low and slow, gdzie dymienie jest kluczowym elementem.

Podsumowując, grille na pellet oferują wygodę, precyzję i wszechstronność, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla entuzjastów techniki „low and slow”.

Oczywiście podobne zalety posiadają grille typu smokers, keg i kamado jednak w grillach pelletowych jest to wszystko na jeszcze wyższym poziomie.

Grille na pelletweber bbq grill na pellet

Grille na pellet to innowacyjne urządzenia do grillowania, które łączą wygodę użytkowania z doskonałymi możliwościami kulinarnymi. Oferują nie tylko precyzyjną kontrolę temperatury, ale także charakterystyczny aromat dymu, który nadaje potrawom wyjątkowego smaku.

Jak działa grill na pellet?

jak działa grill na pellet?

Grille na pellet działają na zasadzie automatycznego dostarczania pelletów do paleniska w celu generowania ciepła i dymu. Oto ogólna zasada ich działania:

 1. Magazyn Pelletów: Grill na pellet ma zazwyczaj wbudowany magazyn pelletów. Pellety to małe cylindryczne brykiety stworzone z rozdrobnionego drewna.
 2. Śmigło Transportowe: Wewnątrz magazynu pelletów znajduje się śmigło transportowe. Jego zadaniem jest podnoszenie i przemieszczanie pelletów w kierunku paleniska.
 3. Palenisko i Zasobnik Popiołu: Pellety są przesyłane do paleniska, gdzie są podgrzewane do wysokiej temperatury. W wyniku tego procesu powstaje gorący dym i ciepło. Spalane pellety pozostawiają popiół, który zbierany jest w specjalnym zasobniku.
 4. Regulator Temperatury: Grill na pellet jest wyposażony w regulator temperatury, który kontroluje ilość dostarczanych pelletów. W zależności od ustawionego poziomu temperatury, regulator dostosowuje przepływ pelletów do paleniska.
 5. Elektroniczny Kontroler: Elektroniczny kontroler jest mózgiem systemu. To on zbiera informacje z termometrów wewnątrz grilla i dostosowuje pracę paleniska, aby utrzymać stałą temperaturę.
 6. Czas Palenia: Grille na pellet umożliwiają długotrwałe gotowanie, ponieważ mają duże zasobniki na pellety, a ich elektroniczne systemy utrzymują stabilną temperaturę.
 7. Dymienie: Proces spalania pelletów generuje dym, który nadaje potrawom charakterystyczny smak. Grill na pellet pozwala na kontrolowanie intensywności dymienia poprzez wybór różnych rodzajów pelletów.

Podsumowując, ogólna zasada działania opiera się na automatycznym dostarczaniu, spalaniu pelletów i precyzyjnej kontroli temperatury, co sprawia, że grille na pellet są wygodnym i skutecznym narzędziem do grillowania.

Tutaj przeczytasz naukowo opracowany przez zespół Broil King Polska, szczegółowy opis działania grilli na pellet.

Grille na pellet WeberWeber grill na pellet

Grille na pellet Weber to doskonałe połączenie innowacyjnej technologii, wysokiej jakości wykonania i niezwykłego smaku potraw. W porównaniu do tradycyjnych grilli węglowych, grille na pellet oferują szereg korzyści, począwszy od łatwości obsługi aż po ekologiczny sposób grillowania.

Ekologia i Czyste Grillowanie

Grille na pellet Weber są bardziej przyjazne dla środowiska niż ich odpowiedniki opalane węglem. Proces spalania pelletu jest efektywny, generując niski poziom emisji substancji smolistych i szkodliwych gazów. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą cieszyć się smakiem grillowanych potraw bez zbędnego wpływu na jakość powietrza.

Precyzyjna Kontrola Temperatury

Jedną z kluczowych zalet grilli na pellet Weber jest możliwość precyzyjnej kontroli temperatury. Dzięki zaawansowanym systemom sterowania, możesz łatwo dostosować temperaturę do rodzaju potrawy, którą przygotowujesz. To oznacza, że ​​możesz piec, smażyć, dusić i wędzić z doskonałym rezultatem.

Wielofunkcyjność Grillowania

Grille Weber umożliwiają wielofunkcyjne grillowanie. Z jednej strony, dzięki wysokiej temperaturze, możesz uzyskać idealne, soczyste steki. Z drugiej strony, niskie temperatury pozwalają na długotrwałe wędzenie, nadając potrawom wyjątkowego aromatu i smaku.

Solidna Konstrukcja i Design

Weber to marka znana z solidności i trwałości swoich produktów. Grille na pellet nie są wyjątkiem. Solidna konstrukcja, wysokiej jakości materiały i nowoczesny design sprawiają, że korzystanie z tych grilli to czysta przyjemność.

Zautomatyzowany Proces

Grille na pellet Weber są często wyposażone w systemy zautomatyzowane, które ułatwiają proces grillowania. Od podgrzewania, przez utrzymanie temperatury, po systemy czyszczenia, wszystko jest zoptymalizowane, abyś mógł skupić się na doskonałym smaku potraw.

Jeśli zależy Ci na jakości, ekologii i precyzji podczas grillowania, grille na pellet Weber są doskonałym wyborem. Sprawdź ofertę i przekonaj się, jak nowoczesna technologia może wpłynąć na Twoje doświadczenia kulinarne. Grilluj mądrze, grilluj na pellet Weber!

Grille na pellet Broil King

Broil King Pellet Regal

Grille na pellet Broil King charakteryzuje duży zbiornik na biopaliwo z prawej strony, na którym jednocześnie znajduje się stacja sterująca, oraz doskonały komin z regulacją. Są to doskonałe sprzęty sprawdzające się w każdych warunkach – jednak wymagają podłączenia do źródła prądu, aby działać.

Grille na pellet Broil King to harmonia smaku, wydajności i ekologii. Wraz z rosnącym zainteresowaniem świadomym gotowaniem, grillowanie na pellecie staje się popularnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie zarówno wyjątkowy smak potraw, jak i dbałość o środowisko.

Ekologiczne Grillowanie

Pellet, czyli sprasowane trociny i wióry drzewne, stanowi paliwo odnawialne. Spalając się, pellet wydziela minimalną ilość substancji smolistych, co czyni grille na pellet Broil King bardziej ekologicznymi w porównaniu do tradycyjnych grilli węglowych. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną łączyć przyjemność grillowania z troską o środowisko.

Precyzyjna Kontrola Temperatury

Grille Broil King na pellet są wyposażone w zaawansowane systemy kontroli temperatury, co umożliwia precyzyjne dostosowanie parametrów pieczenia do różnych potraw. Bez względu na to, czy przygotowujesz soczystego steka, delikatne ryby czy długotrwałe wędzonki, kontrola temperatury jest w Twoich rękach.

Innowacyjne Rozwiązania

Broil King, znany z innowacyjności, wprowadził do swoich grilli na pellet szereg inteligentnych rozwiązań ułatwiających korzystanie z urządzenia. Zautomatyzowane systemy podgrzewania, precyzyjne czujniki temperatury i łatwe w obsłudze panele sterowania sprawiają, że grillowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Wysoka Jakość Wykonania

Grille Broil King zawsze kojarzą się z solidnością i trwałością, a modele na pellet nie są tu wyjątkiem. Solidna konstrukcja, wykonanie z najwyższej jakości materiałów i dbałość o szczegóły sprawiają, że grille te to inwestycja na lata.

Jeśli poszukujesz grillowania, które łączy w sobie smak, wydajność i ekologię, grille na pellet Broil King są odpowiedzią na Twoje oczekiwania. Pozwól sobie na kulinarne doznania na najwyższym poziomie – sięgnij po grill, który nie tylko gotuje, ale też dba o naszą planetę. Sprawdź asortyment i przekonaj się, dlaczego grillowanie na pellecie zyskuje coraz większą popularność!

Grille pelletowe Broil kinga posiadają wiele zalet:

 • Niezwykła kontrola temperatury, którą gwarantuje intuicyjny elektroniczny panel sterowania z pokrętłem do regulacji temperatury
 • Olbrzymia przestrzeń do grillowania i wędzenia, z czterema wymiennymi rusztami żeliwnymi Flav-R-Cast
 • Zestaw rożna obrotowego z prętem i kolcami ze stali szlachetnej oraz silnikiem elektrycznym
 • Duży zbiornik na pellet o pojemności do 11 kg
 • Komin z szyberem Roto-Draft
 • Praca w zakresie temperatur 80 – 350 stopni Celsjusza

Oferta Broil King:

Znajdziemy w ich ofercie wiele różnych modeli w dwóch seriach: Regal oraz Crown.

Seria Regal to w pełni wyposażona, najwyższa seria grilli Broil King posiadająca najlepsze możliwe komponenty i technologie.

Seria Crown nie posiada komina wylotowego i jej półki są znacznie mniejsze, ich pojemniki na paliwo także mają mniejszą pojemność. Zasada działania jest taka sama jak w każdym innym grillu tego typu.

 

grill na pellet Broil King

Extra : Przepis na żeberka 3-2-1 z grilla na pellet

Metoda 3-2-1 to świetny sposób na przygotowanie pysznych żeberek z wykorzystaniem grilla na pellet. Ta technika zakłada trzy etapy: trzy godziny w dymie, dwie godziny w folii aluminiowej i jeszcze jedną godzinę, podczas której żeberka są glazurowane sosem barbecue.

Oto przepis:

Składniki:

 • 2-3 kg żeberek wieprzowych
 • Rub do żeberek (mieszanka przypraw do mięsa)
 • Sos barbecue
Instrukcje:

Etap 1: Dymienie (3 godziny)

 1. Przygotuj żeberka, usuwając błonę z tyłu mięsa i nadmiar tłuszczu.
 2. Wcieraj rub (mieszankę przypraw) równomiernie na obie strony żeber.
 3. Rozgrzej grill na pellet do temperatury 110°C.
 4. Umieść żeberka na ruszcie i pozostaw je w dymie przez trzy godziny. W tym czasie uzyskasz intensywny aromat dymu, który wspaniale wniknie w mięso.

Etap 2: Gotowanie w folii aluminiowej (2 godziny)

 1. Po trzech godzinach przenieś żeberka na kawałek folii aluminiowej.
 2. Polej żeberka sosem barbecue i szczelnie je zamknij w folii.
 3. Umieść je z powrotem na grillu, tym razem podgrzanym do 120°C, na kolejne dwie godziny. Dzięki temu mięso stanie się miękkie i soczyste.

Etap 3: Glazurowanie (1 godzina)

 1. Po dwóch godzinach, wyjmij żeberka z folii i połóż bezpośrednio na ruszcie grilla.
 2. Smaruj je sosami barbecue, pozostawiając na grillu jeszcze przez godzinę. To sprawi, że skórka stanie się chrupiąca, a sos będzie pięknie karmelizowany.
Podawanie:
 1. Gdy żeberka są gotowe, pokrój je na kawałki i podawaj z ulubionymi dodatkami.
 2. Świetnie sprawdzi się klasyczne danie z ziemniakami, kiszoną kapustą lub sałatką coleslaw.

Gotowanie żeberek metodą 3-2-1 na grillu na pellet to nie tylko proces, ale i prawdziwa ceremonia smaku. Smacznego!

Broil King Pellet low and slow

 

Jedna odpowiedź do “Wszystko o grillach na pellet i o pellecie – trend na rok 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *