pasja, Porady

Co sprawia, że grille Broil King są tak popularne w Polsce?

Co sprawia, że grille Broil King są tak popularne

Szukając grilla gazowego bardzo łatwo natknąć się na grille Broil King.

Marka Broil King, oraz producent i wytwórca marki Onward Manufacturing Company to Kanadyjska firma wywodząca się z Waterloo produkująca głównie grille gazowe z segmentu premium oraz akcesoria do grillowania. Grille gazowe produkują już od 1984 aż do dzisiaj i są jednym z liderów sprzedaży grilli gazowych na rynku Polskim. Więcej o historii firmy możecie przeczytać tutaj.

O grillach gazowych krótko

Grille gazowe to rodzaj sprzętu do grillowania, który używa gazu jako źródła energii do podgrzewania rusztu, na którym umieszcza się żywność. Głównym celem grillowania gazowego jest uzyskanie wysokich temperatur do szybkiego i równomiernego gotowania potraw.

Oto kilka kluczowych elementów charakteryzujących grille gazowe:

 1. Palniki: Są to elementy, które generują płomienie i podgrzewają ruszt. W przypadku grilli gazowych, powszechnie używane są palniki gazowe, które można regulować, umożliwiając dostosowanie temperatury.
 2. Ruszt: To miejsce, na którym umieszcza się jedzenie. Może być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna lub żeliwo.
 3. Pokrywa: Grill gazowy zazwyczaj jest wyposażony w pokrywę, która pomaga utrzymać stałą temperaturę wewnątrz i dodatkowo zabezpiecza jedzenie przed zanieczyszczeniem.
 4. Regulatory Temperatury: Grill gazowy zazwyczaj posiada regulatory temperatury, które pozwalają dostosować intensywność płomieni, co umożliwia precyzyjną kontrolę procesu gotowania.
 5. Stół boczny lub Półki: Wiele grilli gazowych posiada dodatkowe stoliki boczne lub półki, co ułatwia przygotowywanie potraw i utrzymywanie narzędzi grillowych.
 6. Pieczenie Poprzez Promieniowanie: Grill gazowy działa poprzez podgrzewanie rusztu, co powoduje, że jedzenie piecze się poprzez promieniowanie cieplne.
 7. Płynność Użytkowania: Grille gazowe są łatwe w obsłudze. Rozgrzewają się szybko, a kontrola temperatury jest prostsza niż w przypadku grilli opalanych węglem.

Przejście na grill gazowy jest często wybierane ze względu na wygodę, szybkość, łatwość utrzymania czystości oraz precyzyjną kontrolę nad procesem grillowania. Dzięki dostępnym na rynku różnorodnym modelom i markom, grill gazowy może być dostosowany do różnych preferencji i budżetów.

Sprawdźmy teraz więc, co sprawia, że to akurat grille gazowe Broil King są tak popularne w Polsce.

Co Wyróżnia Grille Broil King na tle Konkurencji?

Każda marka premium grilli gazowych ma swoje unikalne podejście do tematu grillowania. Różnice mają znaczenie i może się o tym przekonać każdy, kto miał okazję porównać na żywo różne marki i modele grilli.  Co jest więc największą zaletą i wyróżnikiem marki Broil King?

Co Wyróżnia Grille Broil King na Tle Konkurencji?

Wykonanie i wytrzymałość

Wszystkie części i komponenty grilli gazowych Broil King są produkowane i składane w ich własnych zakładach produkcyjnych w USA i Kanadzie. Dzięki temu gęstość i jakość materiałów użyta do produkcji grilli gazowych jest dokładnie kontrolowana i sprawdzana. Daje to nam pewność co do tego, że wszystkie grille są produkowane z taką samą dokładnością, a części zamienne są łatwo dostępne i na bieżąco produkowane.

Wszelkie techniki stosowane w grillach Broil King są opatentowane, więc nie ma możliwości znaleźć identycznych rozwiązań gdzie indziej.

Oszczędność

Dzięki optymalnej konstrukcji i wielu testom, opatentowana konstrukcja piekarnika grilla jest niezwykle szczelna i skuteczna w utrzymywaniu temperatury. Grille gazowe Broil King wyjątkowo dobrze trzymają temperaturę, przez co zużywają znacznie mniej gazu, są zoptymalizowane i przy dużej mocy palników szybko się nagrzewają oraz utrzymują temperaturę co znacznie ogranicza zużycie energetyczne.

Długie okresy gwarancji

Jeśli chcesz grilla na lata i mieć pewność, że nawet jeśli cokolwiek się stanie to szybko zostanie to naprawione, nie znajdziesz lepszego wyboru niż grill gazowy Broil King.

Potwierdzone wieloletnimi doświadczeniami jak i wieloletnimi okresami gwarancji, niezwykła jakość sprzętu i obsługi od lat tworzy legendę marki.

gwarancja grill broil king 25gwarancja grill broil kinggwarancja grill broil king 5

System Do More – dopasowane akcesoria do grillowania Broil King

Coraz częściej producenci starają się spersonalizować dodatki do naszych potrzeb. Grille Broil King wyróżnia zestaw idealnie dopasowanych akcesoriów do grillowania, które przekształcą prosty grill w prawdziwą uniwersalną kuchnie ogrodową.

Znajdziemy takie elementy jak płyty żeliwne, które zastąpią patelnie i płyty piekarnika. Głębokie woki spełnią funkcje garnków czy form do ciasta. Możemy także przekształcić grilla w doskonały piec do pizzy z idealnie dopasowanym kamieniem.

Dostępne są również doskonałe pokrowce, o których więcej przeczytasz tutaj.

Dlaczego grille gazowe Broil King są tak często wybierane?

Grille gazowe Broil King zdobywają popularność z kilku powodów, a ich wybieranie jest często podyktowane zestawem unikalnych cech i zalet. Wymienione powyżej atuty są tylko częścią, dla których grille gazowe Broil King są często preferowane. Można by wymienić także:

 1. Doskonała Jakość Konstrukcji: Broil King jest znany z produkcji grille gazowych o solidnej konstrukcji. Materiały najwyższej jakości, precyzyjne wykonanie i solidność sprawiają, że grille te są trwałe i mogą sprostać wymaganiom intensywnego użytkowania.
 2. Wysoki stosunek jakości do ceny: Dostajesz to, za co płacisz – nie płacisz za powietrze, a za najlepszej jakości sprzęt, który posłuży na długie lata.
 3. Proste warunki gwarancji: Każdy kluczowy element grilla ma swoje warunki i okres gwarancji, wszystko przejrzyście opisane i wytłumaczone. Dodatkowo gwarancje na akcesoria takie jak pokrowce.
 4. Różnorodność Modeli: Broil King oferuje szeroką gamę modeli, które różnią się wielkością, mocą i funkcjami. To pozwala klientom dostosować swój wybór do indywidualnych preferencji i potrzeb.
 5. Trwałość i Łatwość Utrzymania: Grille Broil King charakteryzują się nie tylko trwałością, ale także łatwością utrzymania w czystości. Materiały ogniotrwałe i łatwość w demontażu ułatwiają konserwację i czyszczenie.
 6. Estetyka i Design: Grille Broil King prezentują się atrakcyjnie. Ich nowoczesny design i estetyczne detale sprawiają, że są one również ozdobą ogrodu czy tarasu.
 7. Pozytywne Recenzje i Opinie: Zadowolenie klientów to ważny czynnik. Pozytywne recenzje i opinie użytkowników potwierdzające jakość i skuteczność grilli Broil King wpływają na decyzje potencjalnych nabywców.

Znamy już cechy wyróżniające grille Broil King, a także główne powody ich popularności – przyjrzyjmy się zatem, jakie modele są najchętniej wybierane i z jakich powodów.

Grill gazowy Broil King Baron 490 w

Jakie grille Broil King cieszą się największą popularnością i dlaczego?

Każdy model grilli Broil Kinga ma swoje zalety i nieskończone możliwości, jednak z szerokiej gamy grilli, trzy modele cieszą się wyjątkową popularnością.

Mały grill gazowy: Royal 320  –

mały grill gazowy Royal 320 Broil King Prezentacja

Royal 320

Król małych grilli gazowych, wyjątkowy sprzęt o niezwykłej jakości i wytrzymałości w niezwykle przystępnej cenie. Idealny dla wszystkich, którzy chcą się cieszyć niezwykłą jakością grilli gazowych segmentu premium, nie inwestując wielkiej kwoty. 10-letnia gwarancja na piekarnik, 5 lat na palniki, 2 lata na inne części – wszystko to już w cenie 3000 zł!

Flagowy model Broil King: Baron 490

Grill gazowy Broil King Baron 490 w Ogrodzie

Baron 490

Wielka powierzchnia grillowania, zestaw dodatków Do More, piękny design w 3 różnych wariantach, kuchenka boczna, zestaw rożna obrotowego – czego chcieć więcej?

Dodatkowo 25 lat gwarancji na piekarnik, 15 lat na palniki, 2 lata na inne części i farbę.

Ten grill to inwestycja w doskonały sprzęt na długie lata, uniwersalna kuchnia ogrodowa w jednym miejscu.

Imperial 690 i jego niezwykła wszechstronność –

Grill gazowy Broil King Imperial 690

Grill gazowy Broil King Imperial 690

To niezwykłe rozwiązanie dla najbardziej wymagających, jednocześnie niezwykłe połączenie funkcjonalności w wyjątkowej formie oddzielnej komory piekarnika z dwoma palnikami. W zasadzie dostajemy dwa oddzielne grille w jednym i jest to jego największy atut.

Oczywiście posiada on wszystkie te same zalety co wspomniany wyżej Baron, rozszerzając go o dodatkową funkcjonalność mnóstwa dodatkowej przestrzeni.

Dostajemy także oprócz 25 lat na piekarnik. 15 lat na palniki, także 15 lat na wszystkie elementy. 

Czy warto wybrać grill Broil King?

Oczywiście, że tak!

Niezależnie od tego, jaki budżet chcesz przeznaczyć, na pewno znajdziesz wśród olbrzymiej ilości modeli Broil King coś, co spełni twoje oczekiwania.

Od małych, kompaktowych grilli do przygotowania skromnego obiadu, po grille profesjonalne do obsługi dużej ilości gości – z grillami Broil King wszystko staje się możliwe, a najprostsze grillowanie zamienia się w niezwykle łatwą i przyjemną czynność.

Czy warto wybrać grill Broil King? Imperial S690

Decydując się na grill gazowy Broil King, dołączasz do wybitnego grona prawdziwych pasjonatów grillowania, którzy chcą tworzyć niezapomniane smaki i  historie przy grillu, w ogrodach, altankach czy tarasach.

grille Broil King jedzenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *