dane techniczne, produkty

Grill gazowy Broil King Baron – flagowy model Broil King w 2024.

Broil King Baron

Przeglądając fora i opinie łatwo zauważyć wielką popularność grilli Broil King. W tym artykule omówimy ich flagową serie – Baron.

Grille gazowe Broil King Baron mają wiele do zaoferowania, nie bez powodu są jedną z najczęściej polecanych serii grilli gazowych.

 Baron 490 był jednym z bestsellerów poprzedniego sezonu.

Sprawdźmy zatem, jakie korzyści oferuje nam wybór jednego z grilli tej serii.

Grill gazowy Broil King Baron specyfikacja

Palniki

BK Baron CookBoxSS 03 1350x1350 1

Grille z serii Baron są dostępne w wersji czteropalnikowej oznaczone cyferką 4 z przodu, oraz pięciopalnikowej, których pierwszą cyfrą będzie oczywiście 5.

Wersja czteropalnikowa wyposażona jest w cztery grube, niezależne ruszty żeliwne, które możemy ustawić w czterech różnych pozycjach – na stronie rynienkowej, stożkowej, a także obydwie z tych opcji możemy ustawić pod skosem.

Analogicznie w pięciopalnikowej wersji powierzchnia grillowania będzie poszerzona o dodatkowy wymienny ruszt oraz dedykowany dla jego przestrzeni palnik. Dzięki temu zyskujemy jeszcze więcej miejsca na nasze grillowe przysmaki.

Wyposażenie w grillach gazowych Baron

Grille Broil King Baron znajdziemy w wersjach 20, 40 i 90.

W wersji 90 otrzymujemy pełne wyposażenie. Dlatego Baron 490 jak i 590 będzie wyposażony w kuchenkę boczną oraz palnik rożna z całym rożnem elektrycznym w zestawie.

Wersja z 40 po pierwszej cyfrze nie posiada palnika rożna, kuchenka boczna pozostaje.

W 20 zamiast kuchenki mamy półkę boczną, jest to najbardziej podstawowa wersja grilla. Pamiętaj, że wybierając te opcję nie masz możliwości dodania kuchenki bocznej ani palnika rożna. Sam rożen możemy dokupić i używać z głównymi palnikami.

baron 590 ir gas grill 876283IR p4 2400x2400 1

Konstrukcja grilla Broil King Baron

Grille gazowe serii Baron posiadają konstrukcje opatentowanego systemu PGT – technologii skutecznego i oszczędnego grillowania. Dzięki wieloletnim testom i nieustannemu dążeniu do doskonałości marka Broil King stworzyła grille niezawodne w każdej sytuacji i wytrzymałe na długie lata.

Jak to możliwe? Osiągnęli to wykorzystując do budowy odpowiedniej grubości aluminium, żeliwo oraz stal.

Omówmy poszczególne elementy( pomijając instalacje gazową), które wchodzą w jego konstrukcje:

Piekarnik

BK Baron Cookbox 03 1500x1500 1

Wykonany przez zastrzeżony patent o sygnowanej nazwie Therma-cast, piekarnik w grillach Broil King składa się z dwóch części z pokrywy oraz dna piekarnika.

Pokrywa piekarnika, czyli jego górna część, wyposażona jest w boki wykonane z odlewu aluminium,  a pokrywę wykonano z dwóch warstw stali, oddzielone od siebie przestrzenią pustki powietrzna.

Umożliwia to niemalże perfekcyjną izolację, równomierne rozprowadzenie temperatury, skutkiem czego jest obniżone zużycie gazu. Czarne pokrywy pokryte są ceramicznym spiekiem czyli niezwykle trwałym materiałem, odpornym na wysokie temperatury oraz zniekształcenia.

We wszystkich grillach marki Broil King dolna część piekarnika jest hermetycznie zamknięta. Zastosowano to rozwiązanie w celu minimalizacji ilości otworów.

W przypadku grilli, gdzie na dnie piekarnika znajdują się duże otwory, otwarcie pokrywy powoduje przemieszczenie zimnego powietrza w to miejsce, tworząc tzw. efekt kominowy.Ten efekt występuje, gdy w gorącym powietrzu odległości między atomami są większe, co sprawia, że powietrze staje się lżejsze i unoszące się. Otwarcie pokrywy grilla naturalnie prowadzi do unoszenia się gorącego powietrza.

Zimne powietrze nie jest korzystne w piekarniku, ponieważ jest ono bardziej suche niż powietrze ciepłe. Zimne powietrze wpływa na proces suszenia mięsa, co jest niepożądane. Dlatego zastosowanie zamkniętej dolnej części piekarnika w grillach Broil King pozwala uniknąć tego niekorzystnego efektu.

Blaszki aromatyzujące Broil King

BK Flav R Wave 01

Niezwykle istotnym elementem konstrukcyjnym w grillach gazowych są blaszki aromatyzujące, w grillach Broil King nazywanych aromatyzerami. Aromatyzery Broil King wykonane zgodnie z modelem Flare-R-wave pokrywają całą powierzchnie dna piekarnika. Ich funkcją jest przekazywanie ciepła, oraz odparowywanie skapujących płynów z grillowanych dań nadając im smaku i  aromatu grillowania.

Wykonane ze stali szlachetnej aromatyzery pokrywają 96% dna piekarnika w grillach gazowych Baron, bez względu na to czy jest to Baron 590, 490 czy 420.

Ruszty żeliwne Broil King

BK 11241 image 02 1952x1275 1

W skład każdego grilla Broil King wchodzą niezwykle solidne i grube ruszty żeliwne. Wykonane w charakterystycznym stożkowym kształcie, z jednej strony zwężane u góry co daje mniejszą powierzchnie styku grillowanej żywności, idealnie nada się do stworzenia charakterystycznej kratki i odparowania dużej ilości tłuszczu. Druga strona, bardziej płaska z delikatnym wgłębieniem

Dlaczego warto wybrać grille broil king baron?

Grille Broil King Baron zyskały sobie uznanie ze względu na solidną konstrukcję, trwałość oraz wydajność podczas grillowania. Firma Broil King, znana z produkcji wysokiej jakości sprzętu grillowego, stawia na innowacyjne technologie, które wpływają na precyzję przygotowywania potraw.

Modele z serii Baron charakteryzują się estetycznym designem, co sprawia, że nie tylko są funkcjonalne, ale także stanowią atrakcyjny element ogrodu. Duże powierzchnie grillowania sprawiają, że są idealne do przygotowywania potraw dla większych grup, a dodatkowe funkcje, takie jak boczne palniki czy płyty żeliwne, sprawiają, że są wszechstronne.

Warto również zaznaczyć, że Broil King słynie z dobrego wsparcia klienta i oferuje bardzo długie gwarancje na swoje produkty, co dodatkowo buduje zaufanie do marki.

Opinie użytkowników potwierdzają, że grille Broil King Baron są nie tylko trwałe, ale także dostarczają doskonałych rezultatów podczas grillowania. To sprawia, że są one atrakcyjnym wyborem dla miłośników wysokiej jakości sprzętu grillowego.

Jeśli szukasz dużego grilla, który posiada od razu w zestawie kuchenkę boczną oraz rożen to Grille gazowe Broil King Baron łączą te dwie cechy dostarczając niezwykłą jakość w przystępnej cenie.

Jedna odpowiedź do “Grill gazowy Broil King Baron – flagowy model Broil King w 2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *